Opis fauny i flory afryki

Pobierz

Proszę czekać.. Afryka, zwana też Czarnym Lądem, pełni bardzo ważną rolę w dziejach Ziemi.. Stała się bowiem kolebką ludzkości - to tam pojawili się pierwsi ludzie, którzy nauczyli się żyć obok zwierząt i korzystać z ich istnienia.odpowiedział (a) 25.11.2010 o 17:50: Afrykańska fauna jest zróżnicowana.. Fauna gadów jest też bogata, zwłaszcza węży i kameleonów.. 0.Wyjątkową atrakcją Afryki jest niewątpliwie jej bogata fauna, choć przez lata została ona mocno zdziesiątkowana przez okrutny zwyczaj polowań.. Z drugiej zaś strony, to zwierzęta, a zwłaszcza słonie, kształtują.W bogatej ornitofaunie Afryki jest 7 rodzin endemicznych (strusie, sekretarze, warugi, trzewikodzioby, turaki, czepigi, Prionopidae).. Strefa ta znajduje się na skrajnym północy i południu kontynentu.. Goryl we wschodniej Afryce jest mniej zaciekły od zachodniego, albowiem, ranny, nie zabija strzelca, ale poprzestaje na odgryzieniu mu palców .Opisz faunę i florę Afryki Podobne tematy.. Rozmiar pocztówki: 14,8x10,5 cm.. Żaden inny kontynent nie dorównuje Afryce pod względem bogactwa przyrody.Flora wraz z roślinnością składają się na szatę roślinną danego obszaru.. Rośliny mają tu twarde i małe liście, dzięki czemu mogą długo utrzymywać wilgoć.. Fauna - ogólne określenie na wszystkie gatunki zwierząt na danym obszarze (np. fauna Polski) lub w danym środowisku (fauna sawannowa), a także okresie geologicznym (np. fauna kambryjska).Fauna i Flora Afryki w kategorii House of Postcards / Pocztówki..

Krajobraz afrykański składa się z flory i fauny.

Są to m.in. żyrafy, hipopotamy, słoń afrykański, nosorożec biały i zwyczajny, zebry a z małp człekokształtnych - goryl .Opisz Faumy i Flory Afryki na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.. Rośliny mają twarde i małe liście, dzięki czemu mogą długo utrzymywać wilgoć.. Mam opisać faumy i flory afryki informacje na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza (proszę nie za długi opis) Dziękuje za odpowiedzi =] Z powieści ,, W pustyni i w puszczy''Przyroda (fauna i flora) w powieści "W pustyni i w puszczy" .. "Goryle mieszkają w lasach Afryki zachodniej, jednakowoż Livingstone spotykał je i we wschodniej.. Dla podróżników, Afryka ma w sobie wszystko.. Wszystkie te zwierzęta żyją przede wszystkim na sawannach i warunki sawannowe kształtują ich życie.. Sienkiewicz dokładnie je opisał co umozliwia czytelnikowi wyobrażenie sobie tego zwierzęcia.. Są to drzewa iglaste: cedr libański, cyprys, sosna.Afryka - sawanny tropikalne.. A to: moczary, pustynie, tropikalne puszcze, górskie szczyty pokryte śniegiem, olbrzymie żerowiska, gdzie żyje niezmierzona ilość przeżuwaczy i innych zwierząt.Opis..

Ze względu na odniesienie czasowe wyróżnia się flory współczesne lub flory dawnych okresów geologicznych, zwane florami kopalnymi (np. flora trzeciorzędu).

Przekonali się o tym bohaterowie sienkiewiczowskiej powieści, którzy - jeśli nie doświadczyli na własnej skórze - to obserwowali początki, rozwinięcia i tragiczne zakończenia wszystkich tropikalnych chorób.fauna afryki Afryka, na północ i południe od równika, od Morza śródziemnego do Przylądka Dobrej Nadziei mieści wszystko co tylko można sobie wymarzyć.. Są to drzewa iglaste: cedr libański, cyprys, sosna.Przyroda (fauna i flora) w powieści "W pustyni i w puszczy" Świat arabski w powieści "W pustyni i w puszczy" Motyw Afryki i jej mieszkańców - "W pustyni i w puszczy" "W pustyni i w puszczy" - przynależność gatunkowa; Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy"Potrzebuję Opis Flory-puszczy lub pustyni.. plis potrzebuje na jutro 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 21.10.2015 (16:05) - przydatność: 62% - głosów: 373Fauna i flora Republiki Południowej Afryki Podobne tematy.. Żyje tu jednak do dzisiaj wiele niezwykłych ssaków lądowych, jak żyrafy, hipopotamy, zebry, słonie afrykańskie, dwa gatunki nosorożców, goryle i szympansy.Flora Afryki w większości ma cechy paleotropikalne, ale od czasu zetknięcia płyt afrykańskiej i eurazjatyckiej nastąpiło częściowe wymieszanie gatunków z położonych na nich kontynentów..

Nie sposób opisać czy chociażby wspomnieć o wszystkich przedstawicielach flory i fauny, o których czytamy w powieści.Na podstawie opowiści Henryka Sienkiwicza "w pustyni i w puszczy" opisz faune i flore Afryki.

4. fauna: wielbłądy, lwy, osły, słonie.W książce tej jest opisanych wiele zwierząt.. Papier matowyAfryka jest najstarszym zamieszkałym obszarem na świecie.. W RPA jest.. Fakty, informacje, ciekawostki o Afryce dla dzieci.. Roślinność Obszary śródziemnomorskie (północne wybrzeża Afryki i góry Atlas).flora:akacja, daktyle, bananowiec, palma, baobab, kżyżownik, drzewo sandałowe, palma kokosowa, orzeszki ziemne, paproci, trzcina cukrowa, róża jerychońska, fauna; stróś, zebra, lew, mucha tse-tse, komar, sępy, krokodyle, szarańcza, kameleon, antylopa, nietoperz, wielbłądFauna (zwierzęta) Afryki.. Archeolodzy znaleźli dowody na to, że gatunek ludzki żył na tych ziemiach od około 7 milionów lat!. Flora i fauna lasów liściastych w Afryce jest również wyjątkowa na swój sposób.. Strefa ta znajduje się na północy i południu kontynentu.. Flora: baobaby, akacje, daktyle, krzak kusso, bananowce, ogromne osty i wrzosy, róża jerychońska, paprocie, palma kokosowa, drzewo sandałowe, trzcina cukrowa.. Starożytne cuda, wspaniałe dzikie zwierzęta, krajobrazy i olbrzymią ilość przeróżnych kultur.. dolar Belize Ameryka Środkowa BENIN Porto Novo 112,6 5,8 francuski frank CFA Afryka BHUTAN Thimphu 47 1,9 asamsko-tybetański ngulturm Azja BIAŁORUŚ Mińsk 207,6 10,2 białoruski i rosyjski rubel..

Zakres flory może być ograniczany także do określonego biotopu (np. flora górska) lub określonej formacji roślinnej (np. flora lasu deszczowego).Poznaj ciekawostki o Afryce i zobacz niezwykłe zdjęcia z tego niesamowitego kontynentu.

Najwięcej ludzi mieszka w Nigerii (146 mln), Egipcie (81 mln) i Etiopii (78 mln).. Stąd wybrzeże Morza Śródziemnego pod względem florystycznym bardziej przypomina obszary po drugiej stronie morza niż podobne klimatycznie, ale odległe geograficznie obszary na południowym skraju Afryki.FAUNA I FLORA AFRYKI Prezentacja wykonana na podstawie lektury "W pustyni i w puszczy'' H. Sienkiewicza Paulina Pieńczak, Monika Zimirowicz, Remigiusz Kuźniar ZWIERZĘTA AFRYKI Gepard 1.. Waluta rand Warunki naturalne.. Jest tam upalny klimat, ok. 40 stopni.. WIELBŁĄD 2.Flora i fauna lasów liściastych.. Zwierzęcymi symbolami Afryki są lwy, żyrafy, zebry, a przede wszystkim — słonie.. "W pustyni i w puszczy"- flora i fauna Bibliografia - "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz - wiedza własna Wobo- zwierze, które prawieAfryka - prócz pięknych krajobrazów, egzotycznych postaci - to także niebezpieczna i śmiercionośna kraina.. poleca84%Przyroda (fauna i flora) w powieści "W pustyni i w puszczy" Świat arabski w powieści "W pustyni i w puszczy" Motyw Afryki i jej mieszkańców - "W pustyni i w puszczy" "W pustyni i w puszczy" - przynależność gatunkowa; Opis krajobrazów z powieści "W pustyni i w puszczy"Flora i fauna z lasów liściastych.. Porywają one często dzieci.. Afrykę zamieszkują: najszybsze zwierzę lądowe - gepard, największy ptak - struś i największe zwierzę lądowe - słoń.. Flora i fauna lasów liściastych Afryki jest również wyjątkowa na swój sposób.. Afryka.. Jest on drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych, na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość 100km/h.. Środkowa część kontynentu obejmuje strefa klimatów .Fauna: antylopy, zebry, lwy, słonie, krokodyle, hieny, wielbłądy, bawoły, moskity, muchy tse - tse, barwne ptaki, skorpiony.. Charakterystyka RPA Powierzchnia 1219,9 tys. Km Liczba ludności 49,1 Stolica pretoria Języki urzędowe m.in. afrikaans, angielski i zulu.. Żyje tu wiele rodzin ssaków, w tym kilkanaście edemicznych, czyli takich, które zasięgiem nie wykraczają poza Afrykę, typowych tylko dla określonego obszaru..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt