Charakterystyka hydrauliczna pomp

Pobierz

Charakterystyką rurociągu nazywa się zależności między wysokością strat hydraulicznych w instalacji pompowej a strumieniem objętości przepływającej cieczy.. Pompy typu wirowego są oparte o działanie elementu wirującego wewnątrz pompy, otrzymującego energię z silnika na ogół za pomocą szybko wirującego wałka, który tworzy podciśnienie po stronie ssawnej za pomocą narzędzia typu wirnik .Oleje hydrauliczne HVLP/HV mają zastosowanie w sprzęcie ruchomym np. maszynach do prac ziemnych, sprzęcie budowlanym, maszynach rolniczych i innych, pracujących w zmiennych warunkach temperaturowych otoczenia.. Pompa hydrauliczna zamienia energię mechaniczną dostarczoną przez silnik napędowy ( spalinowy , elektryczny ) na energię hydrauliczną zawartą w czynniku roboczym tłoczonym do instalacji pod odpowiednim ciśnieniem i z odpowiednią wydajnością .Charakterystyka przepływu - można powiedzieć, że jest to główna charakterystyka dla pompy zwana inaczej krzywą dławienia.. Maszyny budowlane widział każdy z daleka lub z bliska.. Oleje hydrauliczne i ich właściwości wpływające na jakośćPompa zębata - rodzaj pompy wyporowej rotacyjnej.Istnieją dwa rodzaje pomp zębatych, o zazębieniu: zewnętrznym; wewnętrznym.. Wynika z tego jasno, że wysokość .. Ich podstawowym zadaniem jest zasilanie olejem napędu hydraulicznego.. Pompy hydrauliczne to urządzenia wykorzystywane w hydraulice siłowej..

Określony przez nas punkt pracy znajduje się pomiędzy charakterystykami dwóch pomp.

Rodzaje charakterystyk W pompach wirowych rozróżniamy trzy podstawowe charakterystyki: - Charakterystyka przepływu H = f (q), obrazująca zmienność wysokości podnoszenia H od wydajności Q.. 24 stycznia 2020.. Pompy tego typu wykorzystują najczęściej olej hydrauliczny lub inną ciecz o zbliżonej lepkości.. Jedną z podstawowych usług .Charakterystyki powinny stanowić integralną część dokumentacji techniczno-ruchowej każdej pompy.. Pompy hydrauliczne stanowią urządzenia, których zadaniem jest napędzanie układów hydraulicznych przy pomocy oleju, poddawanego działaniu wielkiego ciśnienia.. Charakterystyka.. W takim wypadku należy przemyśleć, który wariant będzie odpowiedniejszy dla konkretnej instalacji.Charakterystyki pomp pracuj cych pojedynczo oraz poł czonych szeregowo i równolegle .. Hydrauliczna (teoretyczna) moc pompy N p zale y od ci aru obj to ciowego pompowanej wody , nat enia przepływu Q i wysoko ci podnoszenia H0.. Regularna kontrola poszczególnych komponentów przekłada się na efektywną pracę oraz wytrzymałość urządzenia na długie lata.. Najczęściej w ruchu i przy okazji prac na pobliskiej budowie.. Telefon: +48 68 451 11 88 E-mail: Godziny otwarcia: pn-pt: 07:00 - 16:00 W zależności od przeznaczenia mają różne konstrukcje budowy i ilości sekcji, obroty, rodzaj wykorzystanych łożysk, uszczelnień, zakończenia wałka, kołnierzy oraz otworów przyłączeniowych wg norm SAE..

Jest to główna charakterystyka pracy pompy.Pompy hydrauliczne to kluczowy element każdego układu hydraulicznego.

Charakterystyka pompy to zależność jednego z parametrów jej pracy, np. wysokości podnoszenia, mocy, sprawności od parametru podstawowego jakim w maszynach .charakterystyki pomp H = f (Q) uwzględniają straty hydrauliczne na wlocie do pompy i na zaworze zwrotnym zainstalowanym w pompie charakterystyka mocy P = f (Q) przedstawia średnie zapotrzebowanie mocy jednego stopnia pompy,Charakterystyka rurociągu to zależność strat hydraulicznych, wyrażonych w metrach słupa wody, od aktualnie przepływającej ilości cieczy wyrażonej jako wydajność w jednostce objętości przepompowywanej cieczy na jednostkę czasu, np.: [dm 3 /s], [m 3 /h], podobnie jak w przypadku pomp.WYTWÓRNIA POMP HYDRAULICZNYCH.. Na Ostatnim Groszu 112 tel: +48 717950 120, +48 717950 123, kom.. 54-207 Wrocław, u.. Koła zębate obracając się zagarniają ciecz z komory ssawnej i transportują do komory tłocznej.. Oblicza si j ze wzoru: pompy: 1.Podstawowym podziałem pomp pod względem koncepcji technicznej jest podział na pompy typu wirowego, oraz pompy typu wyporowego..

Przedstawia ona wysokość podnoszenia H w zależności od wydajności pompy Q: H = f(Q) Dla pomp wyporowych często spotkamy się z wykresem: Q = f(H) lub Q = f(Δp),Regeneracja pomp hydraulicznych-charakterystyka.

Kategoria: Inne.. Badanie własności hydraulicznych pomp Własności hydrauliczne wykonanych pomp wirowych badamy w ten sposób, iż zachowując niezmienną szybkość obrotu wału n zmieniamy przez dławienie zaworem tłocznym zarówno wysokość tłoczenia H, jak i natężenie przepływu Q.. Energia mechaniczna pochodzi z obrotu elementu ruchomego, który spręża ciecz, podnosząc jej energię potencjalną i kinetyczną.Pompa hydrauliczna - urządzenie, którego zadaniem jest zasilanie napędu hydraulicznego odpowiednio dużymi ilościami oleju pod wysokim ciśnieniem.. Charakterystyka pomp hydraulicznych Działanie pompy hydraulicznej polega na dostarczaniu do silnika hydraulicznego cieczy pod odpowiednim ciśnieniem.. Służą one zamianie energii mechanicznej generowanej przez element roboczy na energię hydrostatyczną.. Pompy hydrauliczne są jednym z podstawowych elementów wykorzystywanych w najnowocześniejszych maszynach budowlanych.. Jedną z kategorii pomp wirowych są pompy wirnikowe, które z kolei dzielimy na: odśrodkowe, helikoidalne, diagonalne, śmigłowe i odwracalne.charakterystyki instalacji (rurociągu).. Klasy jakości mineralnych olejów hydraulicznych.. Obracające się koła zębate zagarniają ciecz z komory ssawnej do przestrzeni międzyzębnych, transportując ją do .Badanie wlasnosci hydraulicznych pomp..

Olej musi znajdować się pod odpowiednim (wysokim) ciśnieniem, a jednocześnie należy zachować równomierność strumienia.Pompa hydrauliczna, niezależnie od rodzaju, ma jeden cel: zamianę energii mechanicznej na energię hydrauliczną.

Odbywa się ona tylko wówczas, gdy dostarczany do instalacji olej roboczy ma odpowiednio wysokie ciśnienie i jest tłoczony równomiernym strumieniem.Charakterystyka.. +48 510 163 242, +48 510 163 243AQUA Grupa SBS ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25 65-124 Zielona Góra.. Pompy wirowe.. Na rynku można spotkać wiele rodzajów pomp hydraulicznych, różniących się między sobą posiadaną konstrukcją, począwszy od pompy .Hydrauliczne pompy zębate dzieli się na produkty o zazębieniu zewnętrznym oraz wewnętrznym.. Wysokość strat hydraulicznych może być pomniejszona bądź powiększona o stałą wartość HWszystkie pompy hydrauliczne zębate Waryński są montowane w korpusach żeliwnych.. Wykonując to doświadczenie przy różnych stosunkach otwarcia zaworu .J.. Szantyr -Wykład 26bis -Podstawy działania pomp wirnikowych a) Układ ssący b) Układ tłoczący c) Układ ssąco-tłoczący Pompy dzielimy ogólnie na wyporowe i wirowe.. Ciśnienie w układzie wytwarzane jest na skutek generowanego strumienia i przeciwstawiających się mu oporów w odbiorniku energii hydrostatycznej.Charakterystyka pomp hydraulicznych.. Ważne jest jednak, aby miała ona właściwości antykorozyjne.Ręczne pompki hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w rolnictwie, przemyśle oraz motoryzacji i są używane wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zasilenia silnika hydraulicznego, jednak nie można użyć w tym celu wsparcie silnika elektrycznego lub spalinowego.Wykorzystywane są także do awaryjnego zasilania układów hydraulicznych.Powyższe wyniki naniesiono na wykres charakterystyki pompy.. Nawet osoby, które nie mają pojęcia, jak działają takie maszyny, zdają sobie sprawę, że aby były .Zasada działania tego typu pomp opiera się na ruchu rotacyjnym, podczas którego łopatki pobierają ciecz z komory ssawnej do komory tłocznej pompy.. Pompy hydrauliczne w maszynach budowlanych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt