Charakterystyka rasy psa

Pobierz

Głowa może mieć różny kształt (wydłużony, okrągły, kwadratowy itd.).. Psy, które pochodzą z Chin: shih tzu .Finalnie rasa została ukształtowana pod koniec XIX wieku, a w 1905 roku ustalono jednolity wzorzec rasy.. Jednocześnie całym swoim psim sercem bardzo kocha swoich właścicieli (jeśli oczywiście na to zasługują), chociaż przesadnie im tego nie okazuje.. Obszerny opracowany przez specjalistów katalog rasy psów.. Owczarki niemieckie to żwawe, wyważone i dumne psy.Pielęgnacja psa rasy Corgi .. Bardzo gęsta, na którą składa się włos prosty, średnio twardy, krótki lub średnio długi.. Uwielbiają się wygrzewać, mają niską tolerancję na zimno.. Beagle osiągają wzrost 33-40 cm i ważą około 10-11 kg.Obecnie golden retrievery to głównie psy do towarzystwa, ale ich szybkość uczenia się, dokładność i doskonałą pamięć wykorzystuje się w wielu dziedzinach.. Bolończyk z kolei ma delikatną budowę ciała, jest przyjazny i nadaje się do życia w rodzinie.Jako potomek wiejskich psów, welsh corgi pembroke doskonale znosi każde warunki atmosferyczne.. Jest bardzo czujny, ale łagodne usposobienie sprawia, że nie nadaje się na stróża.. Uwielbia wspólne zabawy do których jest zawsze .Labrador to pies rasy dużej.. Każdy pies, bez względu na rozmiary, musi przyswoić sobie podstawy dobrego zachowania, by mógł lepiej porozumiewać się z bliskimi i otoczeniem..

Na całym świecie wykorzystywano predyspozycje ...Pies Beagle - Opis i charakterystyka rasy.

Niemniej jednak bywają choroby, do których ta rasa ma skłonności jak: dysplazja, reumatyczne zapalenie stawów, zapalenie spojówek, e ntropia czy ektropia.. O psach tej rasy mawia się "multum in parvo", czyli "dużo w małym".. Duże, bardzo duże i olbrzymie psy często wzbudzają respekt - w większości przypadków taka właśnie jest ich rola.Psy mniej aktywne to np.: chihuahua, shih tzu, maltańczyk, pudel miniaturowy, chow-chow.. Psy rasy Bichon Frisé szybko się uczą i są łatwe do ułożenia.. Uszy od krótkich po długie.. Ma prostokątny tułów, bardzo mocny, gruby ogon, który zwęża się ku końcowi, dużą głowę z przylegającymi wargami, szerokim nosem i ciemnymi oczami.. Wbrew pozorom niektóre z nich mają dość trudny charakter, mimo że zostały wyhodowane jako psy kanapowe lub wyglądają jak pluszowe misie.. Gęsty, miękki podszerstek jest pokryty twardym, prostym włosem okrywowym.Nie należy lekceważyć szkolenia psa rasy chihuahua tylko dlatego, że jest mały.. Doskonale odnajduje się na małej powierzchni.. Te odważne psy o silnej budowie mają wesołe usposobienie, są zwarte i wysportowane.. Mops ma długą, nietypową historię.. W tym też roku ustalono po raz pierwszy wzorzec rasy.Generalnie bernardyny uchodzą za psy o dobrym zdrowiu..

Pracują jako psy lawinowe, gruzowiskowe, ratownicze i tropiące.Pies Mops - Opis i charakterystyka rasy Opis ogólny.

Ich krótka, gęsta i odporna na warunki pogodowe sierść może mieć różne umaszczenie (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Ciężko dokładnie określić pochodzenie rasy bernardynów.Charakter rasy labrador retriever.. Rasy psów wymagające dużo ruchu to m.in.: siberian husky, wyżeł weimarski, labrador, golden retriever.. Siberian husky to pies o dużym temperamencie, żywiołowy, radosny i przyjacielski.. Zakwalifikowane do 3 grupy FCI - grupy terierów.. To mniejsza wersja akity, dorosłe psy mierzą 39,5, suki 36,5 cm.. Psy obu typów posiadają duża ilość podszerstka, więc aby ułatwić zachowanie czystości należy regularnie czesać corgi.Rasy psów.. Dwuwarstwowa okrywa włosowa nie przemaka i chroni przed deszczem.. Duże rasy psów to także owczarki i psy pasterskie - berneński pies pasterski, owczarek kaukaski czy bernardyn.. Poruszają się z butną manierą, z ogonem podniesionym nad grzbietem.. Owczarek niemiecki jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych ras na świecie.. Według klasyfikacji amerykańskiej należa do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa.. Ciało może być nieowłosione, zwykle jednak jest pokryte sierścią różnej długości i barwy.Poznaj chińskie rasy psów i dowiedz się, która z tych pięknych i oryginalnych ras będzie dla ciebie dobrym towarzyszem.. Wiele osób mylnie sądzi, że jest to rasa psów salonowych, które nie potrzebują dużo ruchu i najlepiej czują się w .Rasy psa - dawniej rasy (w znaczeniu zootechnicznym) zwierząt z gatunku psa domowego (Canis familiaris) wyselekcjonowane głównie pod kątem wartości użytkowej, a współcześnie grupy psów uznanych przez organizację kynologiczną za spełniające wymogi wzorca rasy, ukierunkowanego głównie pod kątem wyglądu zewnętrznego, przekazujące swoje cechy fizyczne i psychiczne potomstwu.Pies Shih Tzu - Opis i charakterystyka rasy..

Szkolenie należy rozpocząć jak najwcześniej, by nie doszło do wypracowanie złych nawyków.Yorki charakterystyka rasy.

Jego spojrzenie jest łagodne, pełne ciepła i troski.. Lubi zabawy na śniegu, niestraszne mu są mróz ani jesienna słota.. Niestety duże rasy psów mogą mieć silny instynkt obronny i nie tolerować obcych na swoim terenie.Duże rasy psów - przykłady.. Wygląd.Przykładową rasą spośród biszonów jest biszon kędzierzawy (Bichon Frisé) - wesoły, niezależny i temperamentny.. Pochodzenie.. Rasę cocker spaniel po raz pierwszy zarejestrowano w księdze British Kennel Club w 1892 r., natomiast pierwszy samodzielny klub tej rasy powstał w 1902.. Przyszły właściciel musi wiedzieć ile czasu będzie mógł poświęcić czworonogowi.. Poszczególne rasy psów mają specyficzne cechy charakteru, które mogą się nieco różnić w zależności od osobnika.Rasy psów - Psy rasowe, rasy psów w opisach i na zdjęciach, klasyfikacja ras FCI, szczegółowa charakterystyka psich ras.. Labrador sprawia wrażenie wesołego, energicznego oraz miłego psa i taki właśnie jest.Charakter rasy siberian husky.. Wykrywają narkotyki, substancje łatwopalne, ładunki wybuchowe, wycieki gazu.. Średnia skłonność do zabawy i spacerów sprawia, że rasę tę można określić niewymagającą.Atlas prezentuje wszystkie rodzaje dzikich psowatych oraz około 100 ras psa domowego.. Chińskie rasy psów - lista..

Bokser to niesamowicie spokojny i opanowany pies, który emanuje pewnością siebie.Pies Owczarek niemiecki - Opis i charakterystyka rasy.

Duże rasy psów to np. entlebucher, berneński pies pasterski, owczarek niemiecki, mastif tybetański, hovawart, labrador, polski owczarek podhalański, bokser, dog argentyński.. Wrażliwy i przywiązany do rodziny, źle znosi samotność - nie można go izolować ani zostawiać samemu sobie.. Yorki to pieski stworzone do małych mieszkań i życia w dużych miastach.. Mops to pies miniaturowy o wysokości.. Małe i średnie teriery, których głównym zadaniem jest tępienie szczurów, myszy i innych szkodników, na przestrzeni wieków odgrywały bardzo istotną rolę.. Katalog zawiera zdjęcia, wzorce oraz materiały dodatkowe o rasach psów.Rasy psów domowych - lista wszystkich ras z opisami i poradami Wybór psa domowego nie jest wcale prostym zadaniem.. Uważa się, że pochodzi z Chin.. Istnieje ponad 400 ras.. Przybliży czytelnikowi fascynującą różnorodność dzikich członków rodziny oraz pomoże osobom zainteresowanym posiadaniem wiernego obrońcy lub szczekającego pieszczocha wybrać najodpowiedniejszą dla siebie rasę.Mimo swoich niewielkich rozmiarów zachowuje się jak największy pies dużych japońskich ras i ma waleczne serce - jednak w żadnym wypadku nie jest agresywny.. Shih tzu to długowłosy, dobrze zbudowany, mały pies o różnorakim umaszczeniu (więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy).. Potrafi się szybko przystosować do nowych warunków.Nazwa spaniel wywodzi się od francuskiego słowa espaigneul, oznaczającego psa hiszpańskiego.. Dość dobrze znosi też upały, choć woli niższe temperatury.Chihuahua to psy bardzo mądre, którym nauka i przystosowanie do panujących warunków przychodzi bardzo szybko.. Labrador retriever to pies obdarzony wesołym usposobieniem, przyjacielski, zrównoważony i pełen radości życia.. Dzisiaj bokser to znakomity pies pracujący (bojowy, myśliwski) oraz świetny towarzysz.. Prawidłowo wyhodowany owczarek niemiecki jest psem o umięśnionej sylwetce oraz czujnym, szlachetnym i powściągliwym usposobieniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt