Sprawdzian klasa 3 liczba pojedyncza i mnoga

Pobierz

Na wycieczce.. Rzeczowniki CzasownikiUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. W podanym tekście podkreśl rzeczowniki.. Liczba pojedyncza: 1. ja (jestem) 2. ty (jesteś) 3. on, ona ono (jest) Liczba mnoga: 1. my (jesteśmy) 2. wy (jesteście) 3. oni, one (są) Przykładowa odmiana czasownika szukaćRzeczownik - ćwiczenia gramatyczne i językowe na poziomie klas 1-5. Rozpoznawanie rzeczowników, kategorie rzeczowników, tworzenie rzeczowników, liczba pojedyncza i mnoga, rodzaj gramatyczny, przypadki rzeczownika.Plik Liczba poj.. Ułóż w kolejności alfabetycznej.. Zamień liczbę mnogą na liczbę pojedynczą.. Fragmenty nieznanego nauczania - Piotr Demianowicz Uspieński.. Nauka przez zabawę.. 3 p. fioletowy • biały • żółty ko ać s owek erbata murka bo ater ania liczba pojedyncza liczba mnoga jest nie ma są nie ma słoń słonia słonie słoni śledź koń liczba pojedyncza liczba mnoga żonkil fiołek konwaliaLiczba, przez którą odmienia się czasownik to nic innego jak określenie liczby pojedynczej lub mnogiej.. 3Określ przypadek, liczbę i rodzaj przymiotników zapisanych w zadaniu 3.. Rzeczownik odmienia się przez liczby: liczba pojedyncza-przyjaciel liczba mnoga- przyjaciele 5.. Basia i Ola dostały nowe sanki.. Sprawdź.2.. Dopisz rzeczowniki i odpowiedniej liczbie Liczba pojedyncza Liczba mnoga siostra .Podane zdania napisz w liczbie pojedynczej lub w liczbie mnogiej..

wg Nowaknatalia.liczba pojedyncza.

Odmień przez osoby i liczby czasownik "pisać " w czasie przyszłym.. Dzieci ulepiły bałwana.. większa 24 72 Liczba 8 razy.. Liczba mnoga .. .liczba pojedyńcza i mnoga - DARY JESIENI - LICZBA POJEDYŃCZA I MNOGA - Hiszpański IV - liczba pojedyńcza i mnoga - Liczba pojedyńcza i mnoga (ć, ci, ń, ni) .. Stopniowanie przymiotników - poziom 1klasa 3 Fonetyka i gramatyka Liczba mnoga.. To był bardzo udany dzień.. Pytania .Edukacja polonistyczna klasa 3.. !Dopisz brakujące wyrazy w liczbie pojedynczej i mnogiej.. Liczba mnoga i pojedyncza rzeczownika Podziel na kategorie.. Liczba pojedyncza i liczba mnoga słowa sprawdzian .3 p.. Sprawdzian nr 3 Imię i nazwisko: .. Liczba pojedyncza Liczba mnoga Samochód jedzie.. 2 Zadanie.. 3 7 Liczba 6 razy.. Imię i nazwisko: Klasa: Określ przypadek, liczbę i rodzaj podkreślonych w tekście rzeczowników.Dokument zawiera scenariusz lekcji języka polskiego dla klasy VI szkoły podstawowej specjalnej.. Podkreśl samogłoski w wyrazie: zgadywanki 3.9. .. ZINTEGROWANY SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI DLA KLASY II .Liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika.. Sprawd ź cofnij dalej .jeden z pierwszych sprawdzianów na drodze.. Czasownik Osoba Liczba Czas pracuj ą jedziecie przeczytał pisz ę 10.. 12 pkt Arbuz, wrzeciono, królik sprawdzian, drzewo, bułka, trzy.. Sprawdzian zintegrowany dla klasy III- koniec roku szkolnego Imię i nazwisko_____ klasa_____ 1.Pisanie ze słuchu..

Liczba pojedyncza .

5. poprawnie określa liczbę w jakiej występują podane wyrażenia, stosuje skróty przy określeniu liczby pojedynczej i mnogiej; 6 p. liczba pojedyncza liczba mnogaosoby liczby pojedynczej i mnogiej 2011-03-10 20:53:50 Tryb rozkazujący dla czasownika być 1 osoba liczby pojedynczej 2009-09-12 12:58:47 Prosze podajcie mi 10 rzeczownków.. Brakujące rzeczowniki.. .klasa 3 Fonetyka i gramatyka Liczba pojedyncza.. Ogłosiła nam, że dzisiejsze lekcje odbędą się w ogrodzie szkolnym.. Wypisz z tekstu z ćwiczenia 4. mniejsza 3.Oblicz pamiętając o kolejności wykonywania działań.. Ułóż zdania z podanymi w nawiasach czasownikami we właściwej formie.. Popatrz na wzór.. Napisz zdania w liczbie mnogiej.. bez liczby mnogiej i 10 bez liczby pojedynczej .. 3 pkt a) Zdanie rozkazujące (podać) b) Zdanie pytające (wzlecieć) c) Zdanie oznajmujące (przebrać się) 2.. Określ formy gramatyczne podanych wyrazów (w przypadku rzeczownika podaj przypadek, liczbę i rodzaj, w przypadku czasownika - osobę, liczbę, rodzaj i czas./4p.. Strona 46.. T. Kościuszki w Świdniku Sprawdziany zintegrowane dla klas I-III Sprawdzian zintegrowany dla klasy I- semestr I Imię i nazwisko ucznia klasa 1..

Tematem jest liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Tworzenie liczby mnogiej ćwiczenie.. mnoga ćwiczenie; Liczba mnoga język angielski; ćwiczenia na liczbę mnogą angielski; Angielski dopełniacz saksoński Tom's car; Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne ćwiczenia milk, bread, money; Rzeczowniki policzalne i niepoliczalne ćwiczenia angielski flour, road, grass, tooth;Liczba wyników dla zapytania 'klasa 2 liczba pojedyncza i mnoga czasownika': 10000+liczba pojedyncza i mnoga • pliki użytkownika martyna881 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Liczba pojedyncza i mnoga 2.pdf, Liczba poj.. Określ osobę, liczbę i czas podanych czasowników.. 6. określa rodzaj wyrazów; 6 p. Pisaniezpamięci: Jest zima.. 7. zamienia liczbę pojedynczą na mnogą, poprawnie pisze wyrażenia, przekształca zdania zapisane w czasie teraźniejszym na zdania wDo klasy weszła pani i powiedziała, że ma dla nas niespodziankę.. 6 Zadanie.. Ćwiczenia interaktywne online dla dzieci.. Bez przejścia przez ten sprawdzian nikt nie może iść dalej.. Rzeczownik, przymiotnik - sprawdzian dla kl. IV Gr.. zdradził.. liczba mnoga .. Uzupełnianie zdań o rzeczowniki w liczbie pojedynczej lub mnogiej..

Wigilia - liczba pojedyncza i mnoga Połącz w pary.

Policz liczbę liter i głosek wyrazach: 8 .muzeum, akwarium, liceum, które mają co prawda formy liczby pojedynczej i mnogiej, ale można je odmieniać tylko w liczbie mnogiej.. Zamień liczbę pojedynczą na liczbę mnogą.. Edukacja polonistyczna klasa 3.. 1 Zadanie.. Testy i ćwiczenia online utrwalające poprawne stosowanie przymiotników w języku angielskim.1 Opracowały: Teresa Grodzka, Alicja Stępień Szkoła Podstawowa nr 3 im.. Odmień w liczbie pojedynczej i mnogiej przez przypadki.. liczba pojedyncza i mnoga rzeczownika.Zapamiętaj!. Sprawdź cofnij .. Uzupełnij tabelę, odmieniając wyrażenie stary żołnierz przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej./5p.. Pełna nazwa przypadka.. Napisz, co to jest rzeczownik, co nazywa i przez co się odmienia.. Tomek ma nowe narty.. i mnoga.doc na koncie użytkownika miska000 • folder 2 klasa • Data dodania: 23 sie 2012Klasa: 6 szkoły podstawowej.. pojadą, odwiedzi 8.Spróbuj pocieszyć panią, która żegna dzieci na wakacje i dokończ zdanie.. Mały chłopiec bawił się na podwórku.. Zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, drugie śniadanie i poszliśmy.. Określ ich kategorię, rodzaj i liczbę.Liczba pojedyncza vs.. Zadaniem ucznia jest umieszczenie przedstawionych rzeczowników odpowiednio w zbiorze "liczba pojedyncza" lub "liczba mnoga"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt