Zadania odmiana rzeczownika przez przypadki

Pobierz

Karta pracy Wykonaj samodzielnie wszystkie polecenia.. Tematy oboczne i oboczności.To także pokażę na przykładzie.. Końcówka - część wyrazu, która się zmienia przy odmianie przez przypadki.. Odmiana wyrazów przez przypadki Połącz w pary.Przypadki, ach, przypadki!. Odmiana przez przypadki to inaczej deklinacja.. ): kampanio: kampanieJęzyk polski: szybka nauka odmiany rzeczownika przez przypadki.. Nazywa: osoby, rośliny, zwierzęta, przedmioty i zjawiska.. ): szkoły.. Poziom: Średni.. Klasa 4 Język polski.. Ala dostała puszysty dywan do swojego pokoju (biernik).kształcący: kształcenie umiejętności odmiany rzeczowników przez przypadki wychowawczy: dbanie o poprawność gramatyczną języka polskiego, poszerzanie wiedzy o języku narodowym 3.. Wyślij.. ): szkole.Pomocne zdania, czyli nie taki przypadek straszny, jak go malują ( a właściwie odmieniają) Wytłuszczone literki oznaczają pierwsze litery danego przypadka (ułożone w prawidłowej kolejności) M ama d ała C elinie b eret n a m iasto w iosną !. Klasa 5 Polski.. mama - mianownik.Znając pytania poszczególnych przypadków, odmiana przez przypadki rzeczownika "gruszka" nie powinna sprawiać kłopotu - zarówno jeśli chodzi o liczbę pojedynczą (gruszka), jak i mnogą (gruszki).. Odmiana przez przypadki Połącz w pary.. narzędnik: rybą.. odmiana rzeczowników przez przypadki Połącz w pary..

Odmiana rzeczownik przez przypadki.

miejscownik: o rybie.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Rzeczownik - odmiana przez przypadki Klasy: IV, V drogi!. Mama dała Celinie bułkę nasmarowaną masłem waniliowym!. Odmień przez przypadki w obu liczbach rzeczownik stół, oddzielając końcówki fleksyjne.. ): kampanii: kampaniom: Biernik (kogo?. Nigdy nie zmienia swego rodzaju, a więc w zdaniach: "Na stole leży książka" / "Na stole leżą książki" rzeczownik "książka" występuje w tym samym przypadku (mianowniku), w dwóch liczbach (pojedynczej i mnogiej) w jednym rodzaju (żeńskim).Odmiana przez przypadki - Same Quizy, Czas Dzieci.. Liczba pytań: 6.. Odmiana przez przypadki nazywana jest deklinacją.. poziom ćwiczenia: elementary.. czemu?. ): kampanią: kampaniami: Miejscownik (o kim?. wg Raffkwasniewski.. Celownik (komu?. Odmień w liczbie pojedynczej przez przypadki rzeczownik książka.. Udostępnij.. z czym?. Użyj odpowiedniej formy.. wg Marlenamaciejewska.. 4 ze str.202) i takie formyTest: Przypadki Rzeczownika.. Rzeczownik odmienia się przez przypadki i przez liczby.. W wielu językach przypadki w ogóle nie występują.. Test sprawdza wiedzę z zakresu odmiany przez przypadki w języku polskim/.odmiana rzeczowników przez przypadki.. Brakuje odpowiedzi.. Opis gramatyki: Przypadki niemieckie - Celownik (Dativ) Das Kind dankt die Mutter für das Geschenk..

Wyślij.Odmiana przymiotników przez przypadki.

Wypisz, jakie zaszły oboczności.Dokończ zdanie: Rzeczowniki odmieniają się przez .. Wszystkie wyrazy z zadania trzeciego ułóż w kolejności alfabetycznej.. Odmiana przez przypadki Znajdź parę.. czego?. Pamiętaj o prawidłowej kolejności przypadków i ich pytaniach.Odmiana przez przypadki.. ): szkoło.. wg Alicjamysak.. ): kampania: kampanie: Dopełniacz (kogo?. Dawno nie widziałam tak puszystego dywanu (dopełniacz).. Część 1 - ćwiczenia Część 2 - ćwiczenia.Nazwa przypadka Pytanie o przypadek Odmiana 6. o czym?. A teraz przepisz temat do zeszytu.. ): kampanii: kampanii: Celownik (komu?. ): kampanii: kampaniach: Wołacz (hej!. Korzystaj z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i notatek w zeszycie.. Np. angielski.. czego?. najpierw przykład: mianownik: ryba.. Cele sformułowane w języku ucznia: dowiesz się, czym są przypadki rzeczownika, dowiesz się, jak odmieniać rzeczownik przez przypadki 4 .Temat - część wyrazu,która się nie zmienia, choć zdarzają się wymiany głosek.. Odpowiada na pytanie: kto?. Podstawową formą rzeczownika jest mianownik: kot, drzwi, ptaki, stopa, oko, wojsko.Przypadek: Liczba pojedyncza: Liczba mnoga: Mianownik (kto?. ): kampanię: kampanie: Narzędnik (z kim?. Najpierw należy dokładnie prześledzić temat we wszystkich przypadkach obu liczb i zaobserwować wymiany .szkoła (rzeczownik)..

Temat: Odmiana rzeczownika przez przypadki - ćwiczenia.

Odmiana rzeczownika przez przypadki Teleturniej.. Mianownik (kto?. ): szkoła.. Wyślij.. 1.Wiesz już, co nazywa rzeczownik i na jakie pytania odpowiada?. wołacz: rybo.Poniższy zestaw ćwiczeń skupia się na identyfikacji danego przypadku oraz - przede wszystkim - prawidłowej odmianie wyrazów i rodzajników we wszystkich przypadkach - mianowniku, dopełniaczu, celowniku i bierniku.Trage die angegebenen Substantive im Dativ ein.. synonimy wąż związek frazeologiczny synonim rzeczownik odmiana rzeczownika przez przypadki przypadki ćwiczenia popiół.. Proszę przesłać do sprawdzenia - 09.02.21; adres e-mail 1.Przypadki rzeczownika Połącz w pary.. Na podłodze leży puszysty dywan (mianownik).. Łatwo skojarzyć to z ilością dni tygodnia.. wg Jolasobowska2.. biernik: rybę.. Biernik (kogo?. drodzy!. W ramach ćwiczenia można sobie teraz odmienić przez przypadki swój ulubiony owoc lub warzywo.Zobacz także: Opis gramatyki: Przypadki niemieckie - tabelka lub wszystkie Odmiana rzeczownika przez przypadki ćwiczenia.Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. W innych językach występują różne ilości przypadków.Oto dwie przykładowe odmiany przez przypadki rzeczownika: Mianownik: smok; Dopełniacz: smoka; Celownik: smokowi; Biernik: smoka; Narzędnik: smokiem; Miejscownik: smoku; Wołacz: smoku!Rzeczowniki odmieniają się nie tylko przez liczby, ale również przez przypadki..

Odmiana rzeczownika przez przypadki Teleturniej.

Przewiń.Odmiana rzeczowników.. W języku polskim występuje 7 przypadków.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Dopełniacz (kogo?. Mama gotuje ……………………….. Agnieszka czyta ……………………….. Tomek i Andrzej grają w …………………… Poszedłem dziś do ……………………Opis testu.. czemu?. Rzeczownik może przybrać różne formy w zdaniu (przypomnij sobie ćw.. Rozwiązany: 4739 razy.Temat: Odmiana rzeczownika przez przypadki.. celownik: rybie.. dopełniacz: ryby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt