Miesiące i dni tygodnia po niemiecku

Pobierz

.Miesiące po niemiecku lista der Januar - styczeń der Februar - luty der März - marzec der April - kwiecień der Mai - maj der Juni - czerwiec der Juli - lipiec der August - sierpień der September - wrzesień der Oktober - październik der November - listopad der Dezember - grudzień Co jeśli chemy powiedzieć, że coś zrobiliśmy w czerwcu?Nazwy miesięcy po niemiecku - Die Monatsnamen auf Deutsch.. Tutaj znajdziesz odpowiedzi między innymi na te pytania.. 2010-06-01 22:04:38 Jak dobrze znasz podstawowe zwroty (nazwy miesięcy, nazwy dni tygodnia , pory roku ) w języku czeskim?. nächste Woche - w przyszłym tygodniu.. dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć.. Już .1) w poniedziałek 2) sobota 3) czwartek 4) piątek 5) w niedzielę 6) poniedziałek 7) wtorek 8) w czwartek 9) w sobotę 10) niedziela 11) we wtorek 12) w środęNiemiecki tydzień (i kalendarz) zaczyna się w poniedziałek ( Montag ), a nie w niedzielę.. Montag - poniedziałek.. Zerówka Klasa 1.Zobacz również: Miesiące po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.. Zauważ, że są dwa słowa na sobotę.Nazwy miesięcy piszemy z dużej litery.. 2012-11-10 16:06:48Pory dnia w języku niemieckim Zauważ że, prawie wszystkie nazwy pór dnia mają rodzajnik der, czyli są rodzaju męskiego (tak jak miesiące i pory roku ).. Kategoria Germanin \ Inne \ Nazwy miesięcy po niemiecku..

Dni tygodnia po czesku.

letzte Woche - w ubiegłym tygodniu.. Wyjątkiem jest noc i północ, które mają rodzajnik die, czyli są rodzaju żeńskiego.. Pory dnia po niemiecku również piszemy z dużej litery.. Czeski słowniczek.. Części dnia po czesku, dania podczas dnia po czesku.. dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA.. Wszystkie miesiące po niemiecku są, tak jak dni tygodnia i większość nazw pór dnia, rodzaju męskiego, czyli mają rodzajnik der.. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.die Woche - tydzień.. Jeżeli w czeskim piszemy liczby .Pory roku po niemiecku, dni tygodnia i nazwy miesięcy, wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. Jak nazywać miesiące po niemiecku Miesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Edukacja wczesnoszkolna.. Opprett en konto; Logg inn; lag flashkort; kurs; Niemiecki - Dni tygodnia, miesiące i pory roku.. Naucz się szybko i sprawnie miesięcy i pór roku po niemiecku z systemem Fiszkoteki!. :) 2010-09-05 09:07:00Dni Tygodnia i Miesiace po Niemiecku 2012-11-17 22:01:50 Kto mi napisze dni tygodnia po niemiecku ?. Aby powiedzieć, że masz czas na spotkanie z kolegą w poniedziałek, musisz dodać przed dniem tygodnia słowo AM..

Nazwy miesięcy po niemiecku .

Podawanie i czytanie roku w języku niemiecku: 2.. Dni tygodnia z tłumaczeniem: Montag - Poniedziałek Dienstag - Wtorek Mittwoch - Środa Donnerstag - Czwartek Freitag - Piątek Samstag - Sobota Sonntag - Niedziela Skróty dni tygodniaDie Zeit.. W poniedziałek Jeśli chcemy napisać np. w czwartek piszemy am Donnerstag.. Każdy temat możesz równiesz zapisać w PDF lub wydrukować.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające miesiące są rodzaju męskiego (Maskulinum).W tym odcinku poznasz:- daty, - różne pytania i odpowiedzi- dni tygodnia- nazwy miesięcy- liczby porządkowe.Podobało się?. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.. Miesiące po niemiecku z tłumaczeniem der Monat - miesiąc Monate des Jahres - miesiące roku Januar - styczeń Februar - luty März - marzec April - kwiecień Mai - majJeżeli zastanawiałeś się jak po niemiecku są dni tygodnia, miesiące i pory roku to nasza lekcja rozwieje wszelkie wątpliwości.. Izveidojiet kontu;Pory roku po niemiecku, dni tygodnia i nazwy miesięcy, wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. zwei Monate - dwa miesiące.Poniżej znajdziecie wszystkie dni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem na polski, a także ich skróty i przykładowe zdania z ich użyciem..

Dni tygodnia, miesiące i pory roku po niemiecku.

diesen Mittwoch (w tę środę) Diesen .Jak wyznaczyć datę?. 28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku.. To połączenie przyimka " an" z odmienionym rodzajnikiem, czyli " dem ".Dni tygodnia Tag - dzień Woche - tydzień sieben Tage = eine Woche siedem dni = jeden tydzień Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag - czwartek Freitag - piątek Samstag - sobota Sonntag - niedziela Wochenende - weekend MiesiąceDmi tygodnia i miesiace po niemiecku 2009-09-09 16:18:10 Napiszecie mi wszystkie pokolei miesiace po niemiecku ?. Miesiące po czesku.. Miesiące po niemiecku Wochentage Godziny po niemieckuKlasa 7 Niemieckim Dni Tygodnia.. Jeden komentarz Mija pisze: 29 marca 2018 o 23:21.. Spis treści: 1.. Język niemiecki dla dzieci - spis dostępnych tematów.. Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.Jeżeli zastanawiałeś się jak po niemiecku są dni tygodnia, miesiące i pory roku to nasza lekcja rozwieje wszelkie wątpliwości.. Dwa wyjątki, Mittwoch i Sonnabend , są również męskie.. Kliknij i przekonaj się sam - nauka na wyciągnięcie myszki!. 28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku..

Sam miesiąc po niemiecku to Der Monat.

Siedem dni tygodnia są rodzaju męskiego ( der ), ponieważ zwykle kończą się na -tag ( der Tag ).. SuperKid.pl : TYSIĄCE materiałów edukacyjnych.. Każda lekcja jest z audio/video i dzięki temu osłuchujesz się z wymową niemiecką.. Utrwalenie znajomości dni tygodnia Test.. Montag - poniedziałek.. Liczby porządkowe.. der Morgen - rano der Vormittag - przedpołudnieNiemiecki - Miesiące - słówka i ćwiczenia.. BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :) Bo KAŻDE dziecko jest mądre i .Nauka zabawa, fajna sprawa!Czesko-polski słownik faz dnia i roku.. Każdy dzień jest oznaczony wspólnym dwuliterowym skrótem.. Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. wg Cizmowska2017.. Wesprzyj mnie na Patronite znajdziecie miesiące po niemiecku z tłumaczeniem na język polski, przydatne zwroty i wiele więcej Zobacz również: Podawanie daty po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.. dni tygodnia 2 Ustawianie w kolejności.. Martin Adámek Programista .. (albo po angielsku / po niemiecku / po rosyjsku łacinką), niż po czesku.. Pory dnia:Podobnie jak w przypadku miesięcy i pór roku w języku niemieckim - dni tygodnia są rodzaju męskiego.. am Dienstagvormittag (we wtorek przed południem) Am Dienstagvormittag esse ich Lunch.. das Wochenende - weekend, koniec tygodnia.. Materiał wzbogacony o ćwiczenie interaktywne.. ZERO irytujących treści i reklam.. wg Powazna.. der Monat - Miesiąc der Januar - Styczeń der Februar - Luty der März - Marzec der April - Kwiecień der Mai - Maj der Juni - Czerwiec der Juli - Lipiec der August - SierpieńDonnerstag - czwartek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt